1 Ayda %95 Artan Altcoin Balina Akınına Uğradı!

  • Üst düzey iş birlikleri ile tanınan son zamanların patlayıcı altcoin‘i işlem hacmi konusunda “sıcak” coin’ler listesine girmesinin ardından, devasa balinaların akınına uğradı.

Popüler balina izleme platformu WhaleStats tarafından paylaşılan verilere göre, MATIC’in en yüksek işlem hacmine sahip ilk on kripto para birimi listesine girmeyi başarmasının ardından, bazı üst düzey Ethereum balinaları Polygon’un yerel kripto para biriminden büyük miktarlarda satın almaya başladı.

Ayrıca MATIC, Ethereum zincirindeki en popüler akıllı sözleşmelerden biri haline geldi.

Bu balinalar cüzdanlarına 2.5 milyon MATIC ekledi

WhaleStats, 1.135.264 dolar ve 1.430.274 dolar değerinde gerçekleşen iki toplu MATIC alımının ayrıntılarını paylaştı. Son zamanlarda gerçekleştirdiği ortaklıklarla dikkat çeken altcoin’e yönelen “Bonobo” ve “BlueWhale0072” balinaları, kendilerine 1.199.999 ve 1.461.354 MATIC token satın aldı. MATIC şu anda BlueWhale0072’nin portföyünün yüzde 3.15’ini oluşturuyor.

Balina “Bonobo” da MATIC’de 1.347.999 dolara eşdeğer olan 1.199.999 coin’i kaptıktan sonra bir miktar ApeCoin (APE) de satın aldı. Bu balina, en büyük 100 Ethereum yatırımcısı arasında 5. sırada yer alıyor.

Bunların yanı sıra, WhaleStats, MATIC’in şu anda en yüksek işlem hacmine sahip ilk on kripto para listesinde olduğunu da bildirdi. Token, FTX Token’ın ardından 6. sırada yer alıyor.

Bu yazının yazıldığı sırada, CoinMarketCap tarafından paylaşılan verilere göre, Polygon’un yerel tokeni MATIC, yüzde 2,60’lık bir düşüşün ardından 0,9372 dolardan işlem görüyor.

CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saate göre yüzde 6’nın üzerinde işlem gören Plygon (MATIC), yazım sırasında 0,96 dolar seviyesinde bulunuyor. İş birlikleri konusunda oldukça verimli bir yıl yaşayan MATIC, geçtiğimiz aya göre ise yüzde 95’lik bir artışla işlem görüyor.

matic

Mercedes Benz Polygon iş birliği

Mercedes Benz Group’un bir parçası olan Daimler South East Asia, blok zinciri tabanlı bir veri paylaşım platformu başlatmak için Ethereum Layer-2 ölçekleme çözümü Polygon’u (MATIC) seçtiklerini duyurdu.

Acentrik olarak adlandırılan platform, işletmelerin veri alıp satmalarına izin verecek. Acentrik, bir Mercedes-Benz ortağı tarafından piyasaya sürülmesine rağmen, blockchain platformu, diğerlerinin yanı sıra sigorta bilgilerinden klinik çalışmalara kadar farklı verilerin alışverişini yapmak için kullanılabilecek.

Benzer girişimlere sahip çoğu platformun aksine, Acentrik’in verileri blok zincirinde saklanmıyor. Ledger Insight çalışmasına göre, her veri kümesi, bir metaverse karmasıyla birlikte, bir non-fungible token (NFT) ile temsil edilir.

Bu yıl bullish gelişmeler yaşayarak yükselişini sürdüren Polygon, Temmuz ayının ortalarında da Walt Disney ile anlaştığını açıklamış ve fiyatında oldukça etkileyici bir yükseliş yaşamıştı. 6 şirketle anlaşan Disney’in iş birliği kurduğu tek blok zinciri platformu Polygon’du.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir